Меморіальний комплекс

За час свого існування меморіальний комплекс налагодив співробітництво з вітчизняними музейними закладами, музеями ближнього й дальнього зарубіжжя, вузами, ветеранськими та громадськими організаціями.

Меморіальний комплекс став традиційним для Харківської області місцем проведення культурно-масових заходів, пов’язаних з подіями Другої світової війни та сучасної військової історії, фестивалів військово-патріотичної пісні, весільних церемоній, прийняття присяги військовослужбовцями.

Майже всі заходи в Національному меморіальному комплексі «Висота маршала І.С. Конєва» відбуваються за участі дітей та молоді. Культурно-освітня діяльність нашого закладу не обмежуються тільки внутрішньомузейним спілкуванням з молодіжною аудиторією.  Співробітники меморіального комплексу проводять у навчальних закладах, військових частинах, громадських організаціях освітньо-комунікативні заходи, спрямовані на національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання, та презентують пересувні тематичні виставки.

У рамках міжнародного культурного співробітництва з Музеєм Варшавського повстання (Республіка Польща) була створено інтерактивний мультимедійний експозитарний проект «Поляки на фронтах Другої світової війни». Також Національний меморіальний комплекс «Висота маршала І.С.Конєва» брав участь у міжнародному проекті «Війна в Україні - війна в Європі», під час якого одним із учасників – нідерландським кінооператором Роєм Дамсом  була створена однойменна документальна стрічка, присвячена ветеранам Другої світової війни, ветеранам військової служби, учасникам АТО, що забезпечують безперервну естафету захисників України різних поколінь. Частина зйомок проходила на території Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С.Конєва». У ході проекту молодіжна аудиторія мала можливість поспілкуватися з захисниками Вітчизни минулого та сучасності, висловити своє бачення та розуміння щодо сучасних воєнних подій на сході України.