28 жовтня 2021року «Спалена, але не скорена»

28.10.2021 на території Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С. Конєва» відбулося покладання квітів за участі заступника голови Харківської обласної ради Валерії Мураєвої та Харківської обласної організації ветеранів України.
У музеї меморіального комплексу відкрито виставку «Спалена, але не скорена», присвячену 77-й річниці визволення України від нацистів.
Після завершення Сталінградської битви та битви на Курській дузі, які докорінно змінили хід бойових дій на фронтах Другої світової війни, радянські війська почали широкомасштабний наступ. Перші населені пункти України були звільнені в грудні 1942 р.
23 серпня 1943 р. радянські війська остаточно звільняють місто Харків, а 6 листопада 1943 р. (ціною величезних людських втрат) – місто Київ.
1944 р. радянське командування силами чотирьох Українських фронтів здійснило серію наступальних операцій, найважливіші з яких – Корсунь-Шевченківська та Східно-Карпатська операції.
28 жовтня 1944 р. саме після вдалого проведення Східно-Карпатської операції територія України була остаточно визволена від загарбників.
У ході визвольних операцій 1944 р. на Україні загинуло понад 3,5 млн. воїнів.
У збройній боротьбі проти ворога брало участь понад 6 млн. українців. Кожен третій з них загинув на фронті, кожен другий з тих, що залишився живим, став інвалідом.
Серед військового керівництва СРСР було немало українців. З 15 фронтів, що діяли в період Німецької-радянської війни, більше половини командувачів – українці за походженням.
Ми пам’ятаємо всіх, чия боротьба, самовіддана праця й героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас живе пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в Другій світовій війні 1939-1945 років.